Zabawki na święta 2020

Posted on

W obecnych czasach istnieje bardzo duży wybór zabawek dla dzieci. Oferta zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci jest bardzo zróżnicowana. Po ustaleniu budżetu i wieku dziecka można przystąpić do przeglądania ofert z zabawkami. Począwszy od najmłodszych, dużą popularnością cieszą się zabawki sensoryczne, które oddziałują na wszystkie zmysły dziecka, angażują one całe ciało do zabawy, zachęcają do poznawania nowego i nieznanego. Tego typu zabawki sprawdzą się idealnie w ramach Dnia Dziecka, świątecznego prezentu lub innej okazji. Wśród sensorycznych zabawek można wymienić m.in.:

  • maskotki,
  • książeczki,
  • piłeczki,
  • klocki,
  • maty,
  • grzechotki.

Zabawki, które wspierają rozwój dziecka

Zabawki na święta dla starszego dziecka, kilkulatka, powinny kształtować wyobraźnię oraz precyzję ruchów. Powinny one stymulować rozwój dziecka w każdym obszarze. Tego typu zabawki mogą ćwiczyć kreatywność. Do takiej kategorii można zaliczyć m.in.: kolorowe drewniane kredki, modelinę, książeczki ze szlaczkami, farby plakatowe oraz plastelinę. Kolejną kategorię stanowią zabawki pomagające w rozwoju ruchów manualnych. W tej grupie można wymienić: klocki plastikowe, pojemniki z nieregularnymi kształtami i otworami, do których wrzucane są odpowiednie elementy. Oprócz tego, kolorowe, duże puzzle oraz książeczki świetnie wpisują się w tę kategorię. Pobudzają one wyobraźnię i kreatywność każdego malucha. Wspierają rozwój motoryczny dziecka.

Stolik manipulacyjny idealnym prezentem świątecznym

Pionierem na rynku zabawkarskim jest z pewnością stolik manipulacyjny, który od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Wyżej wymieniona zabawka posiada dużo kolorowych elementów, które przyciągają uwagę najmłodszych oraz starszych dzieci. Na stoliku mogą być umieszczone elementy wciskane i przesuwane. Bardzo często na takiej zabawce umieszczone są charakterystyczne, kolorowe koralki, które dziecko swobodnie może przesuwać w górę i w dół oraz w lewo i prawo. Element ten wspiera rozwój manualny dziecka oraz precyzję i chwyt. Dodatkowo na stoliku mogą być umieszczone dźwięczne elementy, np. cymbałki, na których dziecko będzie mogło ćwiczyć swoje umiejętności słuchowe. Bardzo często na stolikach manipulacyjnych pojawiają się zwierzątka oraz ZOO, dzięki czemu dziecko może bawić się w wymyślanie różnych historyjek. Z pewnością taka zabawka ucieszy każdego malucha i długo będzie mógł się nią cieszyć. Stolik manipulacyjny cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż ćwiczy on precyzję ruchów paluszków oraz dłoni.

Boże Narodzenie zdjęcie utworzone przez gpointstudio - pl.freepik.com